Jonizēts sārmains un skābs ūdens

Sārmains ūdens (katolīts) (Ph=10-12; ORP (oksidēšanās-reducēšanās potenciāls=-150-200 mV) – mīksts ūdens, bez smaržas, pēc garšas atgādina lietus ūdeni.

Tas ir dabīgs stimulators. Atdzīvina organismu, uzlabo labsajūtu, veicina šūnu atjaunošanos, pakāpeniski normalizē pazeminātu asinsspiedienu, ārstē dažādas brūces, kuņģa čūlu, divpadsmitpirkstu zarnu čūlu, regulē kalcija daudzumu asinīs. Palīdz ārstēt priekšdziedzera adenomu. Nosēdumi ūdenī pēc jonizācijas liecina par tā kvalitāti.

Šāds ūdens veicina augu augšanu, sēklu dīgšanu, uzlabo augu ziedēšanu, atdzīvina novītušus ziedus, dārzeņus un tml.

Skābs ūdens (anolīts) (Ph=2,5-5; ORP (oksidēšanās-reducēšanās potenciāls=+180+150 mV) – pēc garšas skābs ūdens ar raksturīgu skābes smaržu un vāju hlora smaržu.

Tas ir dabīgs baktericīds. Palēlina bioloģiskos procesus, pazemina asinsspiedienu, nomierina nervus, uzlabo miegu, pakāpeniski šķīdina zobakmeni, ātri ārstē iesnas, caureju u.c. Organisms bagātinās ar vajadzīgajiem pozitīvajiem ūdeņraža joniem. Skābais ūdens ir teicams dezinfekcijas līdzeklis. Šāds ūdens iznīcina sīkus kaitēkļus, mikrobus, baktērijas, sēnītes. Labi dezinficē augsni, taru, svaigus dārzeņus, augļus un tml.

Pārmaiņus lietojot sārmaino (“dzīvo”) un skābo (“nedzīvo”) ūdeni, ārstē gripu, alerģiju, angīnu, hemoroīdus un citas slimības.

Jonizētu ūdeni nepieciešams glabāt slēgtos traukos, pasargājot no tiešiem saules stariem. Nav ieteicams to glabāt ledusskapī. Savas īpašības sārmu ūdens saglabā līdz 36 stundām, skābais ūdens – līdz 7 dienām.

Aktivizēta ūdens īpašības nosaka divi rādītāji: oksidēšanās-reducēšanās potenciāls (ORP) un ūdeņraža rādītājs– pH.

ORP nosaka ar pozitīvu vai negatīvu elektrisko lādiņu (mV), ar kuru tiek uzlādēts aktivizētais ūdens (anolīts+, katolīts -)

Parametri pH var mainīties robežās no 0 līdz 14 vienībām. Dzeramais ūdens ir neitrāls, tā pH ir apmēram 7. pH rādītājs sārmainam ūdenim ir no 8 līdz 11 vienībām (jo lielāks skaitlis, jo sārmaināks ūdens un lielāks tās negatīvais ORP), bet skābam ūdenim – no 6 līdz 2,4 vienībām (jo mazāks skaitlis, jo skābāks ūdens un lielāks tā pozitīvais ORP).

pH Test