Viss par udeni

Ūdens ir tik parasta lieta mūsu dzīvē, ka mēs pat neaizdomājamies par to, cik svarīgu lomu tas spēlē mūsu organisma dzīvības nodrošināšanā.  Nekvalitatīvs ūdens var izraisīt dažādus veselības traucējumus. Vairākums nezina, cik daudz svarīgu funkciju veic ūdens mūsu organismā un cik daudz ūdens nepieciešams, lai šīs funkcijas sekmīgi tiktu veiktas.  Kāda liktenīga saikne eksistē starp smagām slimībām un ūdens trūkumu organismā?

Ūdens ir unikāls un nav aizvietojams ne ar ko citu. Bez ūdens nav dzīvības.

Ūdens ir galvenais šūnu enerģijas avots.

Ūdens ir šūnu saistošais materiāls.

Ūdens sašķeļ un izšķīdina organismā nokļuvušās barības vielas, un iznēsā tās un skābekli pa visu organismu.

Ūdens dod enerģiju barībai, un barības daļiņas iegūst spēju nodot enerģiju organismam pārtikas pārstrādes procesā.

Ūdens palielina eritrocītu spēju uzkrāt plaušās skābekli. Ūdenim nokļūstot šūnas iekšpusē, tas nodrošina to ar skābekli un izvada ogļskābo gāzi.

Ūdens savāc un izvada no organisma nevajadzīgos atkritumus un toksīnus.

Ūdens  saskaņo smadzeņu un ķermeņa funkcijas.

Zaudējot tikai 5% organismā esošā ūdens, rodas dzīvībai bīstama situācija! Signālus par ūdens deficītu sūta smadzenes, kuru sastāvā 85% ir ūdens. Ūdens trūkums cilvēka organismā izpaužas šādi:

Nogurums bez acīm redzama iemesla, asins pieplūšana sejai (seja kļūst sarkana), nervozitāte, neiecietība, nemiera sajūta, depresija, sanīkums, nemierīgs miegs…

Otru simptomu grupu veido dažādas sāpes. Tās atkarīgas no tā, kurās vietās uzkrājas skābie atkritumi šūnu iekšpusē. Tad ūdens deficīta signāli ir šādi:

Grēmas, dispepsija (gremošanas traucējumi), kolīts, podagra, sāpes muguras jostas zonā u.c.

Ūdens ir dabīgs avots, bez kura mēs nevarētu eksistēt. Ūdens ne tikai remdē slāpes, tas palīdz saglabāt mūsu veselību un skaistumu.

pH Test